Fotovoltika pre rodinné domy, chaty a menšie objekty

Solárne panley pre váš domov – zabezpečíme pre vás kompletné nacenenie, konzultáciu, montáž a zapojenie domácej fotovoltaickej elektrárne

Solárne panely na dom

Solárne, alebo aj fotovoltické, panely na rodinných domoch slúžia ako alternatívny zdroj energie. Zjednodušene – premenia slnečnú energiu na elektrinu, ktorú môžete v domácnosti využívať obvyklým spôsobom. Solárne panely na strechách domov sa stávajú čoraz populárnejším a vplyvom moderných technológií a ich rozvoja, aj efektívnejším spôsobom výroby elektrickej energie pre mnohé domácnosti.  

Dôležitosť používania obnoviteľných zdrojov solárnej energie sa preukazuje čoraz viac a ovplyvňuje nielen životné prostredie, ale aj naše peňaženky. Aj vďaka menším zmenám a inteligentným investíciám môžete ušetriť a pomôcť tak nielen vášmu rozpočtu, ale aj našej planéte.

Ako fungujú fotovoltické panely - fotovoltaika pre rodinne domy

Domáca fotovoltická elektráreň

Solárne panely na strechách domov, chát a iných stavieb už dávno nie sú ojedinelé. Domáca fotovoltická elektráreň je riešením pre stále viac domácností, ktoré sa snažia o energetickú sebestačnosť a využitie elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Prečo investovať do vlastného fotovoltického systému?

Domáce fotovoltické systémy majú niekoľko výhod:

  • finančná úspora
  • energetická sebestačnosť
  • čerpanie energie z obnoviteľných zdrojov

Jednotlivé aspekty sa líšia v závislosti na vybranom systéme.

Typy fotovoltických systémov

Hlavnými komponentmi domácej fotovoltickej elektrárne sú solárne panely (fotovoltické panely), solárny invertor (menič) a pri niektorých typoch systémov aj batéria.

Systém ON-GRID (sieťová FVE) – najpoužívanejší typ zapojenia fotovoltiky. Tento systém nepotrebuje k fungovaniu batériu, využíva len invertor a je napojený na verejnú elektrickú sieť. Fotovoltické panely (nazývané aj solárne panely), ktoré sú umiestnené väčšinou na streche stavby premieňajú slnečnú energiu na elektrinu. Panely ale generujú jednosmerný prúd, ktorý je následne prostredníctvom invertora premenený na striedavý prúd a je pripravený na použitie v domácnosti. V prípade systému ON-GRID sa nedostatok vyrobenej elektriny dopĺňa z verejnej siete a naopak prebytok sa do verejnej elektrickej siete vracia.

Systém OFF-GRID (ostrovná FVE) – tento systém nie je napojený na verejnú elektrickú sieť. Ak solárne panely vyrobia nadbytočnú energiu, táto je uložená do batérie na neskoršiu spotrebu (v čase, keď nesvieti slnko). Systém je vhodný pre stavby s nižšou energetickou náročnosťou (chaty, menej využívané nehnuteľnosti).

Hybridný systém – kombinuje technológiu z dvoch vyššie uvedených systémov. Tento typ systému je napojený na elektrickú sieť a zároveň disponuje batériou. Prebytočná energia je ukladaná do batérie, a zároveň keď je batéria vybitá je možné energiu čerpať z verejnej siete.

sieťová fotovoltická elektráreň

Sieťová FVE

Fotovoltický systém, ktorý využíva slnečnú energiu a pri nedostatku čerpá elektrickú energiu z verejnej siete.

hybridné fotovoltaické elektrárne

Hybridná FVE

Systém, ktorý disponuje batériou a je zároveň napojený na verejnú elektrickú sieť, z ktorej dobíja batériu, keď je vybitá.

ostrovné elektrárne

Ostrovná FVE

Zapojenie fotovoltiky, pri ktorom systém nie je napojený na verejnú elektrickú sieť. Energia je ukladaná a čerpaná z batérie.

Potrebujete poradiť?

Neviete aká fotovoltická elektráreň bude pre Vás najvhodnejšia? Potrebujete poradiť? Neváhajte – stačí zanechať telefonický kontakt a my sa s Vami čo možno najskôr spojíme. Môžete nám samozrejme aj rovno zavolať a radi zodpovieme všetky Vaše otázky.

Montáž fotovoltiky v praxi

Nižšie si môžete prehliadnuť realizácie fotovoltických systémov na rodinných domoch, ktoré sme montovali po celom Slovensku. 

Spoliehame sa na overené technológie

Technológie odberáme od overených a certifikovaných dodávateľov. Podľa potrieb a energetickej náročnosti konkrétneho projektu vyberáme tie najvhodnejšie fotovoltické panely, batérie a ostatné potrebné komponenty.

Často sa nás pýtate

Pri správne zvolenom systéme pre potreby a spotrebu danej domácnosti je možné inštaláciou fotovoltiky pokryť až 50% spotreby domácnosti (pri on-grid systéme). Vyhnete sa neustálym zmenám cien elektrickej energie a dosiahnete čiastočnú energetickú sebestačnosť. V praxi sa nám potvrdilo jedno – čím väčšiu spotrebu elektrickej energie má domácnosť, tým viac sa oplatí investícia do fotovoltickej elektrárne.

Hlavné výhody solárnej energie:

  • finančná úspora
  • energetická sebestačnosť
  • čerpanie energie z obnoviteľných zdrojov


Či už Vám ide primárne o ušetrenie financií alebo Vás zaujíma ekologický aspekt využitia solárnej energie, fotovoltické panely sú pre Vás správnou voľbou.

V závislosti od použitého typu solárneho panelu, sú panely schopné čerpať energiu aj pri zamračenom počasí. 

V prípade, že vypadne prúd sa solárne panely vypnú. Dôvodom je zabránenie odosielania elektrickej energie z panelov do verejnej siete.

Montáž fotovoltickej elektrárne pre rodinný dom nám väčšinou zaberie 1 deň (max. 2 pri komplikovanejších montážach).

Cenová ponuka na mieru

Stačí vyplniť niekoľko údajov a technických špecifík o vašej spotrebe elektrickej energie a stavbe – následne Vám radi vypracujeme cenovú ponuku na mieru.

Poznám detaily

Poznáte svoju spotrebu elektriny a presnejšie parametre? V nasledujúcom kroku vyplníte technické údaje – ako napríklad umiestnenie panelov, typ krytiny na streche, veľkosť hlavného ističa a ročnú spotrebu elektriny. Na základe týchto údajov Vám budeme vedieť zaslať presnejšiu cenovú ponuku.

Neviem presnú špecifikáciu

Nechcete vypĺňať celý formulár alebo niektoré informácie neviete vyhľadať? Nevadí – zanechajte nám na seba iba kontakt, my sa Vám ozveme a pomôžeme Vám vyhľadať potrebné informácie, prípadne si rovno dohodneme nezáväznú osobnú konzultáciu a obhliadku objektu.

Fotovoltické elektrárne - referencie

Za dobu nášho pôsobenia na trhu máme skúsenosti s rôznorodými typmi montáží fotovoltiky – na rodinných domoch, chatách, garážach, pre firmy, sklady, solárne farmy na volných plochách a podobne.

Potrebujete poradiť?

Neviete aká fotovoltaická elektráreň bude pre Vás najvhodnejšia? Potrebujete poradiť? Neváhajte – stačí zanechať telefonický kontakt a my sa s Vami čo možno najskôr spojíme. Môžete nám samozrejme aj rovno zavolať a radi zodpovieme všetky Vaše otázky.